W czwartek uczniowie klasy II odwiedzili koleżanki i kolegów z klas pierwszych.
Przygotowali dla nich inscenizację do wiersza Jana Brzechwy Na straganie.
Przebrani w warzywne kolory oraz odpowiednie rekwizyty zaprezentowali wiersz.
W czwartek uczniowie klasy II odwiedzili koleżanki i kolegów z klas pierwszych.
Przygotowali dla nich inscenizację do wiersza Jana Brzechwy Na straganie.
Przebrani w warzywne kolory oraz odpowiednie rekwizyty zaprezentowali wiersz.
30 października w klasie 7 b została zorganizowana lekcja, podczas której uczniowie wspólnie czytali drugą część „Dziadów” Adama Mickiewicza. W sali lekcyjnej zapanowała ciemność. Przy przyniesionych świecach uczniowie, z podziałem na role, interpretowali dramat wieszcza. Atmosfera stworzona podczas zajęć pomogła w zrozumieniu utworu i pozwoliła aktywnie uczestniczyć w czytaniu lektury.
Dzień dobry. W Plebiscycie Edukacyjnym zostałam nominowana do tytułu Pedagog Szkolny Roku za co serdecznie Wszystkim dziękuję. 🙂 Od dziś trwa głosowanie. Będę wdzięczna za wysłanie sms z treścią
PZL.250 na nr 7303
Poniżej przesyłam więcej informacji dotyczących mojej osoby oraz w/w Plebiscytu. Proszę o glosy Wasze oraz znajomych. Pozdrawiam serdecznie. Wioletta Silińska
https://gloswielkopolski.pl/wioletta-silinska/pk/6998071/pn/3#s
17 października uczniowie klas VII oraz VIII mieli okazję odbyć bardzo interesującą wycieczkę, której głównym celem było zapoznania zawodów z najbliższej okolicy oraz charakterystyka pracy.
Z pracą sądu Rejonowego oraz jego specyfiką zapoznał nas Sędzia Sądu Rejonowego w Jarocinie P. Maciej Gruchalski.
Mieliśmy możliwość obejrzenia jednej z kilku sal rozpraw oraz ubrania specjalnych strojów. Togi są zakładane, by nikt nie miał wątpliwości co do bezstronności oraz niezawisłości sądu.
Wycieczka była bardzo interesującą formą zdobycia cennej wiedzy na temat roli prawa w naszym życiu. Każdy z nas uzmysłowił sobie konsekwencje nieznajomości oraz nieprzestrzegania prawa.
Kolejnym celem wycieczki był Urząd Gminy. Celem spotkania w gminnej scenerii było odkrycie przez uczniów tajników funkcjonowania lokalnego samorządu. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach, jakie sprawy można tam załatwić.
Niewątpliwie dużą atrakcją były odwiedziny P. burmistrz oraz możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia.
Szkoła nasza również w tym roku przystąpiła do Europejskiego Tygodnia Kodowania. Celem tej europejskiej inicjatywy jest popularyzacja nauki programowania… w różnym wieku i na różne sposoby, bez barier, bez ograniczeń… z czerpaniem radości i spokojnym odczarowywaniem słowa „kodowanie”.
CodeWeek to również pozytywny wyścig krajów nie tylko europejskich o palmę pierwszeństwa w liczbie dodanych wydarzeń. Angażując się pragniemy dołożyć swoją cegiełkę do zwiekszenia liczby inicjatyw Polski na mapie Europy.
Dnia 18 października 2024 roku o godzinie odbyło się ślubowanie klas. W uroczystości wzięła udział cała społeczność szkolna. Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Panie wychowawczynie klas pierwszych pani Honorata Sójka-Kowalik i pani Danuta Wesołek zapoznawały i wdrażały swoich uczniów do pełnienia różnych obowiązków wynikających z faktu rozpoczęcie nauki w szkole. Klasy 1a i 1b przygotowały na dzień ślubowania część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiła część oficjalna uroczystości. Po krótkim przemówieniu Dyrektor Szkoły, uczniowie złożyli przysięgę. Następnie Pani Dyrektor pasowała każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia poprzez dotknięcie jego ramienia dużą kredką. Złożyła też życzenia wielu sukcesów w nauce wszystkim uczniom. Wychowawcy w swoich klasach wręczyli okolicznościowe dyplomy pasowania na ucznia. Rodzice przygotowali słodkie upominki.
Zdjecia z uroczystości w galerii
14 października
W tym roku naszej szkole przypadł wielki zaszczyt. Właśnie u nas odbyły się uroczyste gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Wśród przybyłych gości znalazła się Pani Burmistrz Jarocina Urszula Wyremblewska-Korzyniewska, która jeszcze niedawno sama pełniła funkcję nauczycielki. Pani Burmistrz mówiła o zaangazowaniu i pasji nauczycieli o potrzebie sprostania potrzebom nowych pokoleń.
Podczas uroczystści nauczycielom wreczone zostały stopnie awansu zawodowego oraz nagrody Burmistrza Jarocina dla nauczycieli. Z naszej szkoły taką nagrodę otrzymały pani Honorata Sójka-Kowalik i Agnieszka Michalska. Po oficjalnym wręczeniu wyróźnień, odbyła się część artystyczna, w której zaprezentowali się nasi uczniowie oraz grupa przedszkolaków.
Uczniowie z klasy 8 (Jagoda, Alicja, Marta, Miłosz i Arek) uczestniczyli w grze "Zawodowy Expres" odbywającą się na wydarzeniu NOC ZAWODOWCÓW 7 edycji pt. "Przejdź na zawodową stronę mocy". Konkurs był wielo etapowy. Pierwsze etapy to wizyty w zakładach pracy na terenie Jarocina (cukiernia p Ewy Kasprzak i firma RBB Stal). Tam wykonywaliśmy przygotowane dla nas zadania. Następnie test online, który okazał się kluczowy jeśli chodzi o rozstrzygnięcia. Finał konkursu rozegrał się w Hali Widowiskowo - Sportowej OSRiR w Kaliszu do późnych godzin wieczornych. Celem konkursu było zapoznanie uczniów z wieloma zawodami wykonywanymi przez rzemieślników. Tymi dawnymi już zapomnianymi ale także tymi jeszcze nieznanymi (zawodami przyszłości). W kaliszu spotkaliśmy 37 przygotowanych stanowisk zadaniowych. Nasi uczniowie sprawnie wykonali wybrane zadania i jako jedni z pierwszych oddali karty pracy. Uczestniczyli w przygotowanych pokazach i części artystycznej. Finalistami zostali uczniowie ze szkoły z Kotlina, którym gratulujemy sukcesu.
.Zdajemy sobie sprawę, że edukację dotyczącą bezpieczeństwa na terenach kolejowych należy zaszczepić już od najmłodszych lat.Dlatego już po raz czwarty zaprosiliśmy do naszej szkoły koordynatora akcji Pana Jarosława Chmielarza z PKP PLK S.A. Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim wraz ze Strażą Ochrony Kolei.W ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd uczniowie wysłuchali relacji dotyczącej pracy na kolei, obejrzeli filmy edukacyjne oraz prezentacje dotyczące bezpiecznych zachowań podczas przechodzenia lub przejeżdżania przez przejazdy kolejowe.Wszyscy chętnie i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Na zakończenie uczniowie otrzymali książeczki edukacyjne, kolorowanki, smycze, długopisy i inne gadżety, które mają przypominać i utrwalać użytkownikom ruchu drogowo-kolejowego o bezpiecznym i mądrym zachowaniu.
Uczniowie klasy 8 ostatni Dzień Chłopaka w szkole podstawowej dzięki finansowaniu i wsparciu rodziców postanowili spędzić w mieszkowskim Bistro delektując się różnymi przysmakami. Miło spedzany czas mijał wszystkim bardzo szybko.
Powered by aSc EduPage