Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Klasa IIb: Strona główna: Mateusz dobrze sprawdził się w roli świetego Mikołaja.
Najnowsze wiadomości
Klasa IIb: Strona główna: Mateusz dobrze sprawdził się w roli świetego Mikołaja
Przy grobie generała Taczaka
Klasa siódma 12 grudnia 2019r. wyjechała z panem Pawłem Kistowskim, nauczycielem fizyki na wycieczkę na Politechnikę Poznańską. Przy okazji udali sie na Cmentarz Zasłuzonych Wielkopolan, gdzie spoczywa nasz Patron generał Stanisław Taczak.
Nasza szkoła w gronie zwycięzców konkursu MEN w projekcie edukacyjnym „Godność, wolność, niepodległość”!
Nasza szkoła jego jedna w powiecie jarocińskim znalazła się wśród 257 szkół z całej Polski wyłonionych w konkursie MEN "Godność, Wolność, Niepodległość"do którego przystąpiło 2.5 tys. szkół i placówek oświatowych. Zwycięskie szkoły otrzymały wsparcie finansowe na organizację:
-wystawy pamiątek związanych z odzyskaniem oraz budową przez Polskę niepodległości, która zostanie przygotowana przez uczniów -na wycieczkę patriotyczną, związaną tematycznie z wydarzeniami historycznymi, postaciami oraz polskimi osiągnięciami z okresu II Rzeczypospolitej oraz na inne działania dodatkowe związane z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza szkola pozyskała Pełną listę szkół, które otrzymały dofinansowanie, można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.Szkoła w Mieszkowie w gronie zwycięzców konkursu MEN
w projekcie edukacyjnym „Godność, wolność, niepodległość”!Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowa rocznica, a jednocześnie niepowtarzalna okazja, by podjąć działania służące budowaniu wspólnoty, kształtowaniu tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem.
Projekt „Godność, wolność, niepodległość” został przygotowany przez Ministra Edukacji Narodowej w ramach rządowego programu wieloletniego „Niepodległa”. Jego celem jest wspieranie szkół i placówek oświatowych w kształtowaniu postaw opartych na wspólnych dla Polaków wartościach. Wśród takich wartości należy wymienić m.in.: wolność, godność, solidarność, prawa człowieka, a także wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej i kształtowanie postaw patriotycznych.
257 szkołom i placówkom oświatowym przyznano dofinansowanie na organizację obchodów związanych z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w konkursie organizowanym w ramach projektu „Godność, wolność, niepodległość”.
Procedura ubiegania się o udzielnie wsparcia finansowego była trzystopniowa. Na każdym jej etapie zostały określone kryteria oceny, które służyły wyborowi najlepszych propozycji.
W pierwszym etapie szkoły miały za zadanie przygotowanie wniosków o udzielenie wsparcia finansowego, które zostały zweryfikowane przez organ prowadzący. Zespoły powołane przez wojewodów oceniały wnioski organów prowadzących pod względem formalnym, zaś załączone do nich rekomendowane wnioski szkół – pod względem merytorycznym. Wojewodowie przekazali Ministrowi Edukacji Narodowej zatwierdzony wykaz szkół, których wnioski zostały rekomendowane do udzielenia wsparcia finansowego.Do konkursu zgłoszono w sumie blisko 2 500 wniosków. Nasza szkoła znalazła się w gronie placówek oświatowych, których projekt otrzymał dotację w kwocie ponad 9,5 tyś. zł oraz wymagany wkład finansowy organu prowadzącego – ponad 2 tyś. zł. na zorganizowanie: wystawy pamiątek związanej z odzyskaniem oraz budową przez Polskę niepodległości, a zgromadzonych, pogrupowanych i opisanych przez uczniów oraz wycieczki patriotycznej, związanej tematycznie z wydarzeniami historycznymi, postaciami oraz polskimi osiągnięciami z okresu II Rzeczypospolitej i innych działań dodatkowych związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.