Pomagamy zwierzętom.
EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ
Przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Jarocinie został przeprowadzony w naszej szkole egzamin na kartę rowerową. Ocenie podlegała wiedza i umiejętności młodych cyklistów z klas od IV do VII.
Egzamin składał się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej.
Uczniom, którzy otrzymali karty rowerowe gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy!
Fantastyczny rower czyli...
efekt pracy zdalnej klasy 4.
Choć punktem wyjścia był temat z techniki "Rowerowy elementarz" - przerabiany on- line, to praca domowa była już z dala od komputera.
Alternatywą do zajęć podręcznikowych było stworzenie wizerunku roweru z wykorzystaniem wszystkiego, co znajdą w domu.
Wykonanie zadania dzieciom sprawiła mnóstwo frajdy, co można wywnioskować z tego, że błyskawicznie przesłali zdjęcia prac.
17
Godziny ze światem w Szkole w Mieszkowie.
Godziny Wychowawcze ze ŚwiatemUczniowie klasy 4 w roku szkolnym 2020/2021 na lekcjach wychowawczych zrealizowali program edukacyjny Polskiej Akcji Humanitarnej Godziny Wychowawcze ze Światem.Jego celem było poznanie globalnych współzależności i wyzwań, przed którymi stoimy jako ludzkość oraz kształtowanie postaw mających uczynić świat bardziej sprawiedliwym.
Konstytucja Trzeciego Maja
230.rocznica uchwalenia konstytucji
W tym roku jak również upamiętnialiśmy rocznicę uchwalenia KonstytucjiTrzeciego Maja. Inaczej...
Konstytucja 3 Maja, dziś świętuje swoją 230. rocznicę uchwalenia.
Dowiedzieliśmy sięo niej sporo... Już wiemy dlaczego jest taka ważna? Czym była? Co zmieniła?
Konstytucja 3 maja zmieniała ustrój upadającej Rzeczpospolitej, znosiła prawa, które utrudniały funkcjonowanie państwa. Mimo, że została obalona, ale przez lata rozbiorów nawiązywała do tradycji Sejmu Wielkiego. Konstytucja ta była konstytucją niezwykle nowoczesną, stała się świadectwem, że jeśli Polacy zjednoczą się to są w stanie naprawić wady istniejącego ustroju. Dlatego też przez lata zaborów budziła ducha polskiego i nadzieję na odzyskanie niepodległości.
Aby przybliżyć, poznać tamte czasy odbyliśmy wirualne wycieczki, słuchalismy opowieści,oglądalismy filmy, czytaliśmy wiersze, podejmowaliśmy nawet dyskusję. Powstały prace plastyczne i graficzne.
Konkurs Czasy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego wykazał, że wszyscy uczestnicy byli bardzo blisko zajecia I miejsca! A próba przedstawienia o konstytucji online dała ogromna satysfacje jego twórcom z klasy 6a.
4
Święto flagi
Dzień flagi Rzeczpospolitej Polskiej.
62 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To jedno z najmłodszych świąt państwowych, w tym roku obchodzimy je po raz 18.
Flaga jest - obok godła – naszym najwyższym symbolem narodowym. Symbolem wolnego i niepodległego państwa. Reprezentuje imię Polski poza jej granicami. Łączy Polaków w kraju i za granicą.
Od najdawniejszych czasów symbolem polskich władców i oddziałów wojskowych były chorągwie z białym orłem na czerwonym tle.
Biel i czerwień jako barwy narodowe pojawiły się po raz pierwszy 3 maja 1792 roku, podczas uroczystych obchodów pierwszej rocznicy uchwalenia Konstytucji.
Wówczas, wszystkie warszawskie damy ubrały białe suknie, przepasane czerwonymi szarfami. Polskie barwy narodowe oficjalnie ustalił Sejm Królestwa Polskiego 7 lutego 1831 roku.
Od tamtej pory flaga jest widocznym i wymownym znakiem naszych najcenniejszych wartości. Polacy nosili biało-czerwone kokardy podczas wszystkich powstań niepodległościowych w XIX wieku.
W okresie zaborów, mimo prześladowań, otaczali barwy narodowe szacunkiem i byli im wierni. Żołnierze walczący w różnych zakątkach świata, rodacy wyruszający na tułaczkę za pracą i chlebem - zabierali swoje sztandary bojowe i biało-czerwone kokardy, aby nie zapomnieć o Ojczyźnie.
A po odzyskaniu niepodległości ulice wszystkich miast rozkwitły narodowymi barwami. Niezliczone dowody bohaterstwa i bezgranicznej wierności dla nich wykazali Polacy w okresie II wojny światowej.
Dziś polska biało-czerwona flaga powiewa wszędzie tam, gdzie byli i są Polacy: na szczycie Góry Kościuszki w Australijskich Alpach, na najwyższych szczytach na Spitsbergenie i Antarktydzie, nad budynkami polskich ambasad i konsulatów, przed siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku i siedzibą Unii Europejskiej w Brukseli.
Ziemia wyspa zielona
Światowy Dzień Ziemi
10
Kangury
22 kwietnia, czyli miesiąc później niż w poprzednich latach 39 uczniów naszej szkoły przystąpiło do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur". Konkurs w szkole w pełnym reżimie sanitarnym pisało 38 uczniów w czterech salach lekcyjnych. Jedna uczennica pisała zdalnie w domu. Odbył się on w czterech kategoriach wiekowych: Żaczek - klasa 2, Maluch - klasa 3 i 4, Benjamin - klasa 6, Kadet - klasa 7 i 8. Wyniki konkursu będą dostępne w później.
Ale jaja...Wielkanocne!
Sukces młodych artystów.
Uczniowie z klasy IV brali udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Zespół Szkół w Wilkowyi pod hasłem Ale jaja...Wielkanocne!
Aby wziąć udział w konkursie, trzeba było przygotować pracę ,zrobić zdjęcie i wysłać na maila.
2 kwietnia ogłoszono wyniki.
Oto nagrodzeni ze swoimi pracami:
Bartosz Walczak- otrzymał nagrodę
Wiktoria Włodarczak - zdobyła wyróżnienie
Wielkanocne rysowanie
Radosnych świat życzą Adaś Soliński, Wiktoria Drygas, Kornelia Pawlak, Michalina Szmiel, Mateusz Langner i Piotrek Pawlak z klasy VIb
Wielkanoc online
Wielkanoc w klasie i na lekcjach online! Zdrowych, radosnych Świąt - życzy klasa IIIB i klasa II
5
Wiosenna aura w 7b
Wiosna to czas, na który z utęsknieniem czekają wszyscy – zarówno dzieci, jak i dorośli. Niezmiennie, jak co roku, wypatrywaliśmy jej za oknem. Wiosennej aury poszukaliśmy najpierw online w ramach zdalnego nauczania. Spójrzcie, czyż nie jest wiosennie? Potem szukaliśmy jej w domu, w ogrodzie i...w lesie. Mimo panującej pandemii, wiosna przyszła jednak do nas na czas.
„Ekologiczna Marzanna” - czyli edukacja ekologiczna przez zabawę w klasie VIb
Marzanny powstają, by ostatecznie pożegnać zimę – i aby tradycji stało się zadość – powinny zostać spalone i wrzucone do wody… Jednak, żeby nie zatruwać środowiska i nie śmiecić, można stworzyć Eko-Marzannę. Takie panny powstały właśnie na lekcjach techniki w klasie VIb.
Już od najmłodszych lat można nauczyć dzieci jak ważne są dla ludzi i środowiska codzienne czynności: segregacja odpadów czy pozyskiwanie surowców wtórnych i późniejsze ich wykorzystanie.
Ta forma edukacji uświadamia uczniom, że niektóre odpady można ponownie wykorzystywać i robić z nich nowe przedmioty. Służy ona promowaniu idei recyklingu i inspiruje innych do podejmowania podobnych działań ekologicznych.
Wykonane prace są najlepszym przykładem na to, że nawet z odpadów można zrobić prawdziwe dzieła sztuki.
6
Mała ojczyzna w klasie czwartej.
Nasza mała ojczyzna - pod tym hasłem zainteresowani uczniowie klasy IV wykonali wspaniałe plakaty, zachęcające do zwiedzania własnych miejscowości. Zadanie to stało się podsumowaniem lekcji dotyczącej Polski - państwa, w którym żyjemy, a zwłaszcza kraju, o którego wolność walczyli nasi przodkowie. Miejsce, w którym żyjesz, warto polubić i pokochać.Odkryj jego piękno!
Sukces Mileny i Krzysztofa!
W poniedziałek 8 marca 2021 roku ogłoszono wyniki konkursu plastycznego.
W VIII Regionalnym Konkursie Plastycznym na plakat promujący książkę
Stanisława Lema pt. Bajki Robotów udział wzięli uczniowie z klas VII.Nagrody zdobyli:
Krzysztof Jankowski z klasy VIIa - zajął III miejsce
Milena Kistowska z klasy VII b - otrzymała wyróżnienieZobaczcie jakie plakaty wykonali.
Gratulujemy!
„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”
Co roku włączamy się w obchody Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu.
Podczas obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Chcemy szczególnie podkreślić potencjał internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.
Najbardziej zaangażowała się do tej pory klasa 6b i 3a. Trzecioklasiści zapoznali sie z zasadami netykiety. W 6B powstał katalog zasad postępowania w Internecie dotyczący Hejtu.
1
Poradnik młodego rowerzysty
Czy wiecie po co jeździ się rowerem, z jakich elementów jest zbudowny, jak należy o niego dbać...? Czy ktoś zastanawiał się kiedyś jaka jest historia roweru?
Klasa czwarta na temat rowerów wie już wszystko! Przekonajcie się o tym zglądając do galerii zdjęć.
Świetlica żegna czas karnawału
Świetlica żegna czas karnawału zajrzyjcie do szkolnej galerii zobaczycie jak ciekawie i pracowicie spędza się czas w świetlicy szkolnej.
Na koniec karnawału... maski!
Karnawał inny niż zwykle…
Uczniowie klas szóstych na lekcjach techniki wykonali maski karnawałowe jako element stroju karnawałowego. Wszystkie prace są bardzo piękne i pomysłowe, idealne na wielki bal!
Przegląd masek w gaerii zdjęć.